Ads 468x60px

niedziela, 3 czerwca 2012

Lista bestsellerów tygodnika Spiegel - notowanie 23/2012


Straaaasznie dawno nie zaglądaliśmy na listę bestsellerów Spiegla, a tam sporo się pozmieniało. Zapraszam na superaktualne notowanie z jutrzejszego poniedziałku, 4 czerwca 2012.

Wydania kieszonkowe (Taschenbücher):

1. Nicolas Barreau Das Lächeln der Frauen (pol. -)
2. Lucinda Riley Das Mädchen auf den Klippen (oryg. The Girl on the Cliff, pol. -)

3. Nele Neuhaus Unter Haien (pol.-)
4.  Wolfgang Herrndorf Tschick (pol.-)
5. Andreas Franz Todesmelodie (pol.-)
6. Monika Peetz Sieben Tage ohne (pol.-)
7. George R. R. Martin Das Lied von Eis und Feuer 09. Der Sohn des Greifen (oryg. A Dance with Dragons, pol. Taniec ze smokami cz. 2)
8. Tana French Sterbenskalt (oryg. Faithful Place, pol. Bez wieści - przybliżona data wydania: 14.06.2013 )
9. Hans Fallada Jeder stirbt für sich allein (pol. Każdy umiera w samotności)
10. Tess Gerritsen Totengrund (oryg. Ice Cold pol. 2011 Dolina umarłych)

Pierwsze miejsce bez zmian (Amazon podsumował książkę Nicolasa Barreau jako mieszankę Cyrano de Bergeraca i Czekolady). Na drugie wywindowało się czytadełko pisarki Lucindy Riley, wydawanej także i w Polsce (Dom orchidei i planowane kolejne). Sukces tego typu literatury należy chyba tłumaczyć początkiem sezonu urlopowego, który zazwyczaj korzystnie wpływa na sprzedaż tytułów trywialnych. Dyżurne kryminały niemieckie mają się dobrze, wskoczył też na szczyty George R. R. Martin, co jest sukcesem niemałym, jako że pozycje fantastyczne nieczęsto trafiają na listę Spiegla, a już na pewno nie do pierwszej dziesiątki. Zwraca uwagę kryminał Tany French, trzeci już tej autorki, który w zeszłym roku odniósł sukces w twardej oprawie, teraz powraca triumfalnie w miękkiej. Albatros kupił chyba wszystkie prawa do jej książek i zapowiada ten tytuł na... czerwiec przyszłego roku, a dzieło ma nosić tutył Bez wieści. Na koniec słów parę o dość sensacyjnym powrocie na listy bestsellerów i pod strzechy Hansa Fallady. Książka, wydana pierwotnie w 1947, została przetłumaczona w 2009 na angielski i po jej sukcesie w Stanach Zjednoczonych i entuzjastycznych recenzjach w New York Timesie ukazała się teraz ponownie, po raz pierwszy w wersji nieokrojonej i pełnej. Także i w Polsce.

Wydania w twardej oprawie (Hardcover):

1. Jonas Jonasson Der Hunderjährige, der aus dem Fenster stieg und verschwand (pol. Stulatek, ktróry wyskoczył przez okno i zniknął)
2. Cast. P.C. Cast Kristin Bestimmt. House of Night 09 (oryg. Destined pol. -)
3. Donna Leon Reiches Erbe: Commissario Brunnettis zwanzigster Fall (oryg. Drawing Conclusion pol. -)
4. Suzanne Collins Die Tribute von Panem 2. Gefährliche  Liebe (oryg. The Hunger Games 2 Catching Fire, pol. W pierścieniu ognia)
5. Suzanne Collins Die Tribute von Panem 3. Flammender Zorn (oryg. The Hunger Games Mockingjay, pol. Igrzyska śmierci 3, Kosogłos
6. Jean-Luc Bannalec Bretonische Verhältnisse (pol. -)
7. Suzanne Collins Die Tribute von Panem. Tödliche Spiele (pol. Igrzyska śmierci)
8. Rachel Joyce Die unwahrscheinliche Pilgerreise des Harold Fry (oryg. The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry, pol. 2012 Niezwykła wędrówka Harolda Fry)
9. Jussi Adler-Olsen Das Alphabethaus (oryg. Alfabethuset, pol. -)
10. Dora Heldt Bei Hitze ist es wenigstens nicht kalt (pol. -)

W przeciwieństwie do listy wydań w miękkich oprawach, na szlachetnej twardookładkowej niewiele nastąpiło zmian, za to jest trochę przetasowań. Odnotowałam dwie nowości - dziewiątą część jakiegoś młodzieżowego wampirzego (chyba) cyklu Dom Nocy, wydawanego również w Polsce, więc na pewno niektórzy z Was będą zorientowani, o co chodzi. Mnie to jakoś ominęło. No i triumfalny debiut powieści Rachel Joyce o wędrówce Harolda Fry, wydanej w kwietniu i w Polsce. Nie ukrywam, że mnie ta pozycja zainteresowała.

No i co Wy na to? 

11 komentarzy:

 1. Zauważyłam trochę znajomych tytułów, które czytałam (wszystkie w wersjach normalnych, nie kieszonkowych). Miedzy innymi trylogia "Igrzyska śmierci" (bardzo dobra), "Każdy umiera w samotności" (świetna), "Stulatek, ktróry wyskoczył przez okno i zniknął" (nieco się na niej zawiodłam). Pozostałe książki natomiast jeszcze przede mną:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale ale, według Albatrosa, to "Bez wieści" French, będzie w lipcu 2012
  http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1106,1611,bez-wiesci.html, tak czy siak, wyda się wszystko, kiedy na półkach księgarskich zawita.

  Ciekawa jestem Twoich wrażeń z "Micro", Michaela Crichtona, kiedyś zaczytywałam się jego książkami:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe... Ja zaczerpnęłam informację z portalu księgarni gandalf:
   http://www.gandalf.com.pl/a/french-tana/bcad/
   Podejrzewam, że Twoja może być aktualniejsza...
   A "Micro" czyta się świetnie:-)

   Usuń
 3. Kusi mnie Fallada, nie znam go zupelnie, a widze, ze sporo jego ksiazek w Polsce wydali...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tą książką to ciekawa historia. Fallada napisał ją zaledwie w miesiąc, podczas pobytu w szpitalu Charité w Berlinie, gdzie przyjęto go na skutek alkoholizmu i morfinizmu. Trzy miesiące później pisarz zmarł. Przyznam, że sama nie czytałam, a mam gdzieś nawet po niemiecku. Tyle że stare, okrojone wydanie.

   Usuń
  2. Ciekawe, czy to polskie tlumaczenie jest tez okrojone? Pewnie tak?

   Usuń
  3. Nie, to jest nowe, pełne wydanie. Poczytaj więcej u młodej pisarki:
   http://mlodapisarkaczyta.blox.pl/2012/02/Kazdy-umiera-w-samotnosci-Hans-Fallada.html

   Usuń
 4. uwielbiam te twoje wpisy, w których prezentujesz bestsellery w Niemczech. Chyba musiałabym się przyjrzeć bliżej sieci i poszukać brytyjskiej, amerykańskiej, kanadyjskiej i australijskiej listy bestsellerów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Większości nie znam, ale podoba mi się okładka tej powieści Rachel Joyce ;)

  OdpowiedzUsuń