Ads 468x60px

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Smoczy dmuch

Wracacie mi wiarę w człowieka. Nie spodziewałam się, że znajdzie się tylu chętnych na moje lektury, rwaliście się nawet do thrillera po niemiecku - a sądziłam, że Bentowa to już nikt nie zechce... Wskutek tego szturmu musiałam zatrudnić Smoka Młodszego, który obiektywnie i niezawiśle dokonał selekcji szczęśliwców. Wpierw wydumał, jak zrobić, żeby ze stertki karteluszek została jedna.
Karteczki z nickami kandydatów powędrowały do miski. Smok, jak przystało na smoka, dmuch ma potężny. Wystarczyło, że sapnął, dmuchnął (na szczęście odstąpił od ziania ogniem) i karteczki uniosły się w powietrzu, wyfruwając z michy. Dmuchać przestawał, kiedy na dnie skopa zostawała jedna karteczka - ta wygrana. 

I tak o wszystkim zadecydował smoczy dmuch .

"Aż gniew twój przeminie" dostaje: 


"Chłopiec z latawcem" wędruje do:nowym właścicielem książki "Dzień zwycięstwa" zostaje:kryminał "Der Federmann" poczytaa w przypadku "Fridy" szczęśliwą niewydmuchniętą została
Wszystkich niewydmuchanych... eeee.... niewydmuchniętych... znaczy, tych co wygrali, proszę o podanie adresu, na który mam przesłać książki. Wysyłka nastąpi w ciągu tygodnia. Pcalonym przez Smoka gratuluję!
 

10 komentarzy:

 1. Dziękuję! Do tej pory żadna maszyna losująca mnie nie lubiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla niewydmuchniętych ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedmuchniętym gratuluję wygranych, Smokowi - zdrowego dmuchu (dmucha???), a Mamie Smoka - pomysłowej latorośli :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję szczęściarzom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Smokowi bardzo dziękuję, mimo, że mnie nie wylosował, a raczej wydmuchnął. No cóż... tak bywa ;/
  Konkurencja była, że ho ho...
  U mnie jednak dużo łatwiej wygrać, nie ma nigdy takich tłumów ;p ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję! Pomysł ze Smokiem świetny, totalizator mógłby brać od Ciebie lekcje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hurra, udało się, kwiecień jest dla mnie wyjątkowo szczęśliwy, to już któryś z kolei konkurs, w którym wygrywam :-D W dodatku taka fajna książka, jestem przeszczęśliwy - dzięki i Tobie, i Smokowi! :)

  OdpowiedzUsuń